KRS 2007 Péče o zeleň, rizikové kácení | Skviřín 26, 348 02, Bor | IČO 761 79 826 | DIČ CZ770 70 32 443

Právě provádíme:

Letní období je právě tím nejvhodnějším obdobím pro prořezy stromů, neboť nejen že lehce rozpoznáte suché či málo vitální větve, ale i řezy v tomto období vegetace se začínají okamžitě hojit a strom se proto s těmito zásahy mnohem lépe vyrovnává, nežli když se po zimě probudí s ránami na kmeni.

Letní měsíce nás zastihly v areálu Nemocnice v Plané, kde probíhá kompletní obnova areálu a s tím souvisí i spousta práce na deset let zanedbané nemocniční zeleni. Spousta stromů již nelze v areálu ponechat, ostatní je třeba ošetřit tak, aby nebyly nebezpečné. Dále v těchto provádíme bezpečnostní a zdravotní řezy v obcích Kladruby, Pernarec, Prostiboř, Kokašice, Líštany, kde mimo jiné instalujeme bezpečnostní vazby Cobra, ve Vsi Touškov kde musíme provézt z bezpečnostních důvodů redukci koruny obrovské vrby, která má obvod kmene neuvěřitelných 5, 5m. V obci Brod nad Tichou mimo zdravotních a redukčních řezů provádíme obnovu aleje při cestě ke kostelu, sestávající z jak prořezů tak z nové výsadby. V obci Vrbice u Bezdružic došlo na kompletní revitalizaci zeleně a to díky dotaci, kterou získal mikroregion Konstantinolázeňsko. V Hostouni ve výchovném ústavu jsme odstranili velmi nebezpečný obrovský jasan v havarijním stavu. Pro soukromé osoby pak probíhá nespočet jednorázových úprav zahradní zeleně od redukčních a zdravotních řezů okrasných stromů a keřů až po prořezy ovocných stromů.

I v lesích je práce pro stromolezce a to tam kde skrz lesní porosty prochází elektrické vedení. V dnešní době kdy peníze jsou až na prvním místě, je mnoho míst kde majitel dotčeného pozemku nedovolí porost v ochranné zóně elektrovodu vykácet. Tam pak přicházíme ke slovu my stromolezci, abychom v terénu nepřístupném pro techniku, učinili kompromisní řešení v podobě odstranění větví zasahujících do ochranné zóny, avšak stromy ponechali růst. Nyní toto provádíme v lesích obce Žďár nedaleko Tachova a dále u Žihle na severu Plzeňska.

Volný čas

Aktivní život je klíčem k perfektní fyzičce, kterou pro naši práci potřebujeme a tak ani ve volném čase nezahálíme. Hory, příroda, adrenalin – to je to co si nemůžeme odpustit.